Strona główna

Cytaty zawodników utd

"Wydałem dużo kasy na alkohol, laski i szybkie samochody. Resztę po prostu zmarnotrawiłem" - George Best. 

"Nie mogę w to uwierzyć, nie mogę w to uwierzyć. Piłka nożna. Jasna cholera" - Sir Alex Ferguson zaraz po wygraniu Ligi Mistrzów w 1999 roku. 

"Pod koniec gry Puchar Europy będzie zaledwie kilka metrów od was, a wy nie będziecie mogli go nawet dotknąć, gdy przegracie. Dla wielu z was taka okazja się już nie powtórzy. Nie ważcie się tutaj wracać z pustymi rękami" - Sir Alex Ferguson w monologu do swoich piłkarzy podczas przerwy finałowego meczu Manchester United - Bayern Monachium w LM. 

"To powinny być już 90 urodziny Sir Matta Busbiego, ale ja myślę, że on tam na górze grał razem z nami" - Sir Alex Ferguson po meczu z Bayernem Monachium w dniu 26 maja 1999 roku. 

"Moim największym wyzwaniem było zdetronizowanie Liverpoolu z ich pieprzonego miejsca w Premiership... możecie to wydrukować" - Sir Alex Ferguson w wypowiedzi dla jednej z angielskich gazet na temat jego odejścia w 2002 roku. 

"To był dziwny incydent. Próbowałem go już ze sto razy to nie mogło się zdarzyć ponownie. Jeżeli mógłbym, to chciałbym wtedy wziąć ciężar gry na swoje ramiona" - Sir Alex Ferguson w odpowiedzi na zarzuty stawiane mu przez prasę po tym, jak kopnął butem Davida Beckhama. 

"Nie zamierzam z wami o tym rozmawiać. On jest pier*** dobrym piłkarzem, a wy jesteście pier*** idiotami" - Sir Alex Ferguson w rozmowie z dziennikarzami na temat Verona. 

"Jeżeli byłby o kilka centymetrów wyższy, to byłby najlepszym stoperem w Wielkiej Brytanii. Jego ojciec ma ponad 190 cm wzrostu. Chyba będę musiał sprawdzić dostawcę mleka" - Sir Alex Ferguson o Garym Nevilleu, 1996 rok. 

"Kiedy Włosi powiedzieli mi, że mam makaron na talerzu wolałem zobaczyć co jest pod sosem, aby się upewnić" - Sir Alex Ferguson przez meczem z Inter Milanem w Lidze Mistrzów. Marzec 1999 rok. 

"Biegnąc i dryblując, Ryan może sprawić, że najlepszym obrońcom zakręci się w głowie" - Sir Alex Ferguson o Ryanie Giggsie. 

"Cole powinien strzelać z dystansu, ale nie zamierzam go tego uczyć" - Sir Alex Ferguson o Andym Coleu. 

"Nie uważam, żeby wszyscy ludzie, którzy przychodzą na Old Trafford znali zasady futbolu, a nawet starali się je zrozumieć" - Roy Keane. 

"Czasami się zastanawiasz, czy oni rozumieją grę jaką jest futbol. Oni mają kilka napojów, prawdopodobnie swoje kanapki i ich nie obchodzi co się dzieje na boisku" - Roy Keane o niektórych kibicach na Old Trafford. 

"Czekałem wystarczająco długo. Przypier*** go mocno. Tam była piłka, tak myślę. A masz ty piz***. I nigdy nie szydź ze mnie, że symuluje kontuzje" - Roy Keane na temat faulu na Haalandzie. 

"Będąc później w szatni nie miałem wyrzutów sumienia. Moim celem było przyp*** go. To co działo się obok mnie zeszło na drugi plan. Dostał to, na co zasłużył. Tak samo postąpił ze mną" - Roy Keane na temat faulu na Haalandzie. 

"Myślisz, że kim ty kur*** jesteś. Urządzasz sobie na mój temat spotkania. Byłeś gów*** jako piłkarz i jesteś nim jako trener. Jedynym powodem dla, którego spotykam się z tobą jest to, że jakimś cudem jesteś selekcjonerem reprezentacji mojego kraju, a sam nawet nie jesteś Irlandczykiem. Jesteś Anglikiem piz***" - Roy Keane o ówczesnym selekcjonerze reprezentacji Irlandii - Mickiem McCarthym. Maj 2002. 

"Jeżeli to nie jest kontrakt, który chciałem, nie podpisze go. To nie jest groźba" - Roy Keane. Październik 1999 rok. 

"Mówi się, że Al Capone zrobił coś dobrego w życiu. Problem był w tym, że on wychodził na ulice i zabijał ludzi. Keane staje się takim Al Capone w United" - Brian Clough, który porównywał Roya do słynnego mafioso z lat 30. 

"Manchester United w Brazylii? Mam nadzieję, że wszyscy dostaną tam ostrej biegunki" - Brian Clough na temat wyjazdu Czerwonych Diabłów na Klubowe Mistrzostwa Świata na rzecz porzucenia FA Cup. 

"Kiedy mewy podążają za kutrem rybackim, robią to dlatego, ponieważ myślą, że ryby zostaną wrzucone wprost do morza" - Eric Cantona, po meczu z Coventry, kiedy to w stylu kun-fu kopnął kibica drużyny przeciwnika. 

"Mój prawnik i działacze chcieli ze mną rozmawiać. Więc tam poszedłem. Po prostu to było nic, to nic nie znaczyło. Równie dobrze mogłem powiedzieć: 'Kurtyny są różowe, ale je kocham'" - Eric Cantona, w taki oto sposób wyjaśniał swoje słynne zdanie z mewami. 

"Całe szczęście, że piłkarze nie są tacy jak ja. Wtedy zapanowałaby anarchia" - Eric Cantona. 

"Dobry gol to taki, który jest zarazem piękny i ważny" - Eric Cantona. 

"Odejście z klubu jest jak zostawienie kobiety. Kiedy nie ma się już nic do powiedzenia, odchodzi się" - Eric Cantona. 

"Artystą w moich oczach jest człowiek, który potrafi rozjaśnić ciemny pokój. Nigdy nie widziałem i prawdopodobnie nie zobaczę różnicy pomiędzy podaniem Pele do Carlosa Alberto podczas finału Mistrzostw Świata w 1970 roku, a poezją młodego Rimbauda, który zachwyca się każdą rzeczą. Każdy z tych ludzi na swój sposób wyraża piękno, które daje ci poczucie wieczności" - Eric Cantona. 

"Spójrzcie na nich. Mógłbym się na nich zsikać" - wypowiedź Erica Cantony na temat dziennikarzy. Marzec 2001. 

"Nie ma o czym rozmawiać. Na pewno go nie sprzedamy, ani żadnego z naszych najlepszych graczy" - Sir Alex Ferguson o Davidzie Beckhamie. 12 kwiecień 2003 rok. 

"W mediach wiele się mówiło na temat mojej przyszłości, lecz mogę przysiąc, że ani ja, ani mój agent nie kontaktowaliśmy się z Realem Madryt, ani jakimkolwiek klubem" - David Beckham. 6 maj 2003 rok. 

"Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy. W ogóle, nigdy, nigdy, nigdy. Nie teraz, nawet kiedykolwiek" - prezes Realu Madryt o kupnie Davida Beckhama. 26 kwiecień 2003. 

"Alex Ferguson jest najlepszym menadżerem, jakiegokolwiek miałem na tym poziomie rozwoju. Jest on co prawda jedynym, menadżerem jakiego na tym poziomie miałem, ale jest on najlepszym menadżerem, jakiegokolwiek miałem" - David Beckham o Sir Alexie. 

"Oczywiście, że chciałbym ochrzcić Brooklyna, ale jeszcze nie wiem na, którą religię się zdecydować" - David Beckham. 

"Nieświadomie zakochałem się w małej, okrągłej, kuli, która czasami jest zabawna, a czasami nieznośnie się odbija, kiedy ktoś do mnie podaje" - Fabien Barthez. 

"Gracze są wspaniali dla mnie, lecz na pewno nie będą oni całować mojej głowy. Powiedziałem im, że jedyną osobą, która może to czynić jest Laurent Blanc. Wcale nie uważam, że z tego powodu zawita on niedługo na Old Trafford" - Fabien Barthez podczas swoich pierwszych dni w zespole Diabłów. 

"W Hiszpanii dużo mówi się na temat tego, że gracze United muszą nosić specjalną bieliznę z logo Vodafone. Jak na razie nie zauważyłem czegoś takiego, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, to mogę nosić taką bieliznę" - wypowiedź Ricardo Lopez zaraz po przejściu na Old Trafford. 

"Jechałem ulicami Londynu, kiedy zobaczyłem reklamę mówiącą: 'Pij Canade trzeźwo.'" - powód dla, którego George Best nie wyjechał do Północnej Ameryki. 

"George Best był najlepszym piłkarzem na świecie" - Pele zapytany o najlepszego piłkarza na globie, 1982 rok. 

"Nigdy nie wygra się niczego z dzieciakami" - Alan Hansen, sierpień 1995 rok. 

"Manchester United podpisał umowę z Vodafone wartą 36 milionów funtów, podczas gdy nasz sponsor gdzieś uciekł" - Kevin Keegan o problemie Manchesteru City. Sierpień 2003 rok. 

"Czy Manchester United może strzelić bramkę ? Zawsze to robi.." - komentator sportowy - Clive Tyldesley, przed sytuacją w, której to Sheringham strzelił wyrównującego gola w finale LM z Bayernem Monachium w 1999 roku. 

"Byłem zszokowany podczas spotkania z fanami, ponieważ kupili mi owcę, obcięli jej łeb, a potem rozmazali mi jej krew na czole" - Ronny Johnsen na temat swojego pobytu w Besiktasie Stambuł. 

"Jeżeli ten chłopak kiedykolwiek stanie się graczem First Division, będę nazywał się Mao Tse-Tung" - wypowiedź Tommiego Dochertiego po tym jak po raz pierwszy ujrzał Dwighta Yorkea. 1990 rok. 

"Czasami wydaje się, iż Andy potrzebuje czterech, bądź pięciu szans, zanim strzeli bramkę" - Glen Hoddle o Andym Coleu. 

"Odpierd*** się Coisty !" - Tak Andy Goram powiedział do Sir Alexa Fergusona. Szkot chciał go zapytać o to, czy chce dołączyć do United, a ten myślał, że to był Ally McCoist i zwyzywał naszego menadżera. 

"Jedyna rzecz, która łączy mnie z Georgem Bestem to, to, że pochodzimy z tego samego miejsca, gramy dla tego samego klubu i zostaliśmy odkryci przez tego samego człowieka" - Norman Whiteside. 

"Nie ma mowy, że Ryan Giggs to kolejny George Best. To raczej kolejny Ryan Giggs" - Denis Law. 

"Wygrywanie meczów nie jest miarą prawdziwych osiągnięć... Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce. Najważniejsze jest to, aby gra była przeprowadzona zgodnie z duchem sportu... bez faworyzowania, a w ferworze walki fair play. Każdy piłkarz danej drużyny powinien akceptować jakikolwiek wynik bez goryczy i zarozumiałości. Mecz pomiędzy dwoma wielkimi drużynami jest najlepszy. Piłka nożna to wspaniałe widowisko. Kocham dramatyczność spotkań, piękne zagrania oraz atmosferę spotkań. Futbol jest nieoceniony w historii światowego sportu. Piłka nożna urzekła mnie, czuje jej urok jest dla mnie niczym natchnienie dla poety. Futbol jest ponadczasowy, posiada w sobie magiczną moc.." - Sir Matt Busby. 

Stadion Old Traford

Cała historia rozpoczyna się w 1910 kiedy to Manchester United przenosi się na Old Trafford ze swojego starego stadionu przy ulicy Bank Street w Clayton. Miejsce budowy stadionu wybrał prezes United - pan John Henry Davies. Obiekt zaprojektował słynny szkocki architekt Archibald Leitch. Koszt wybudowania stadionu opiewał na gigantyczną wówczas sumę 60 tysięcy funtów, budowę ukończono w 1909 roku.

" Najatrakcyjniejszy, najprzestronniejszy i najbardziej niezwykły stadion jaki kiedykolwiek widziałem. Jako boisko piłkarskie jest bezkonkurencyjny na świecie, to jest zaszczyt dla Manchesteru oraz dom drużyny, która może czynić cuda" - te słowa zostały napisane w "Sporting Chronicle", w dniu otwarcia stadionu; 19-stego lutego 1910 roku. Najprawdopodobniej te słowa przyczyniły się do nadania stadionowi miana "Teatru Marzeń", jednak tego określenia dużo później użył Bobby Charlton.

W meczu otwarcia Manchester United zagrał z Liverpoolem. Na stadionie zgromadziło się 45,000 tysięcy widzów, niestety drużyna Czerwonych Diabłów uległa Liverpoolowi 4 : 3. W 1911 i 1915 roku na stadionie odbyły się finały FA Cup. Rekord frekwencji na Old Trafford został ustanowiony 25 marca 1939 roku kiedy to na spotkanie półfinałowe Pucharu Anglii, pomiędzy Wolverhampton Wanders a Grimsby Town przyszło aż 76 962 tysięcy kibiców. 

W czasie II wojny światowej, 11 marca 1941 roku, trybuny i płyta boiska została poważnie uszkodzona podczas nalotu niemieckiej Luftwaffe. Drużyna United musiała w latach 1946-1949 korzystać ze stadionu Maine Road należącego do lokalnego rywala Manchesteru City. Stadion odbudowano i 24 sierpnia 1949 rozegrano pierwszy mecz. Manchester przegrał wtedy z Boltonem 0:3. Stadion Old Trafford był areną zmagań drużyn narodowych w 1966 roku, kiedy odbywały się na nim mecze w ramach Mistrzostw Świata. W 1996 roku odbywał się tu również mecze w ramach Euro 96' Teatr Marzeń stopniowo modernizowano, najpierw zawieszono nad nim z trzech stron dach (jedna strona była zakryta od początku), niestety nie dodał on uroku całej konstrukcji, gdyż nie był nowoczesny. W kolejnych latach powiększano trybuny, gdyż United szybko zdobywał popularność, obecnie na stadionie mieści się 67 750 tysięcy kibiców. Aby móc wejść na stadion potrzebny jest nam oczywiście bilet, aby go zdobyć musimy stać wręcz w kilometrowych kolejkach, najlepiej jest go zarezerwować na długi czas przed terminem.

Przed finałem LM w 2003 r.
» Przed finałem LM w 2003 r.

Murawa Old Trafford wygląda prawie ciągle tak samo przez cały rok. Boisko ma 106 metrów długości i 64.9 metra szerokości. Trawa - "Kentucky Blue" została sprowadzona z USA. Jest ona przystosowana do trudnych warunków pogodowych i nie potrzebuje dużo słońca, dlatego więc bez problemu rośnie przez cały rok. Trawa koszona jest w zależności od pory roku: od kwietnia do listopada 4 razy w tygodniu, a od października do marca raz w tygodniu. Obsługa kosząca trawę ma do przejścia za każdym razem 8 mil. Aby murawa była lepiej nawodniona, został zainstalowany specjalny system nawadniający, który wytryskuje wodę na 22.5 cm w górę. Przez jedną minutę spryskiwania zostaje zużyte około 260 litrów wody. Część z niej się zwraca, gdyż pod powierzchnią zainstalowany jest system rurek odprowadzających wodę nie zatrzymaną przez trawę. Już od dawna mecz na Old Trafford nie został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Zawdzięcza się to m.in. dobrej obsłudze, ale w głównej mierze systemowi podgrzewania płyty boiska.

28 maja 2003 roku na Old Trafford został rozegrany finał Ligi Mistrzów. Stanęły naprzeciwko siebie dwie włoskie drużyny - AC Milan i Juventus Turyn. Wygrali Mediolańczycy w karnych wynikiem 3-2. Stadion zyskał wtedy nowe określenie a mianowicie - "Teatr Futbolu". Stadion dzieli się na cztery trybuny: 

The North Stand - Północny sektor Old Trafford został powiększony w 1996 roku do 25 tys. miejsc. Jest to olbrzymia, trzykondygnacyjna konstrukcja, użyto do jej budowy 4 tys. ton żelaza i 4,5 tys. ton betonu. Trybuna ma wysokość 200 stóp, posiada 4 wieże i największy w Europie dach wspornikowy. Masywne wieże wznoszące się nad boisko zastraszają przeciwnika. Przy konstrukcji dachu wykorzystano 58-metrowy wspornik. To najdłuższy tego typu element na Świecie zastosowany przy budowie trybuny na stadionie piłkarskim. 

Tak wygląda bilet na mecz
» Tak wygląda bilet na mecz

The South Stand - Główna część Old Trafford, południowy sektor wyznaczono tutaj znaczny obszar zawierający krzesełka wyposażone w panele dla prasy. South Stand posiada również trybunę dla managerów, kierowników klubu, dyrektorów, luksusowe restauracje oraz apartamenty członków zarządu. Tutaj, nachylanie miejsc siedzących jest pod innym kątem niż na reszcie stadionu, przez co jest nieznacznie niżej niż na pozostałych sektorach. Co ciekawe, pierwsze 20 rzędów krzeseł wszystkich części są poniżej poziomu ulicy. W telewizji rzadko widać ten sektor południowy, ponieważ są tam żurawie i suwnice z kamerami skierowanym na północ. Tunel dla piłkarzy był kiedyś na środku stadionu, ale w 1993 roku został przeniesiony na róg pomiędzy sektorem południowym, a zachodnim 

The East Stand - Wschodni sektor, dawniej znana jako Scoreboard End (tablica wyników końcowych), z powodu wielkiej tablicy, która mieściła się tu do późnych lat 60-tych, kiedy to zamontowano elektroniczną. Ostatnio zastąpiono ją dwoma nowoczesnymi, elektronicznymi w rogach części północnej. Trybuna jest przeznaczony dla fanów United, jak również dla kibiców przyjezdnych oraz dla niepełnosprawnych. Kibice gości zawsze mogą liczyć na 3 800 miejsc. Na europejskie puchary limit jest zwiększany o kolejne 3 tys. miejsc. Był to ostatni sektor Old Trafford, w którym były miejsca stojące. Ze względów bezpieczeństwa w 1993 roku zostały zamontowane krzesełka. W wyniku rozbudowy stadionu dodano drugą kondygnację na końcu wschodniej trybuny w styczniu 2000 r. 

Sir Bobby Charlton przed finałem LM
» Sir Bobby Charlton przed finałem LM

The West Stand - Zachodnia trybuna zwana Stretford End. Kiedy jeszcze nie było miejsc siedzących, Stretford End był falującą "masą" prawie 20 000 stojących fanów United, którzy należeli do najgłośniejszych w Wielkiej Brytanii. Zostało raz zmierzone, że wrzask tłumu był głośniejszy niż startujący Jumbo Jet! Stary taras został zlikwidowany w 1993 r., a postawienie nowej trybuny kosztowało ponad 10 milionów funtów. W kwietniu 2000 r. została wybudowana druga kondygnacja z siedzeniami, zwiększając pojemność do 67 750. W części zachodniej jest miejsce dla rodzin. Wraz z rodzicami i dziećmi, kibicującymi Man Utd zasiadają rodziny kibiców zespołu gości. Uczyniono tak, gdyż ma to zapobiec późniejszej agresji młodzieży oraz uczuć kulturalnego dopingu i życia w przyjaźni z innymi kibicami. Na rogu w dole The West Stand, jest szatnia zawodników, tunel i pokój wypoczynkowy. W skład długoterminowego planu rozbudowy stadionu wchodzi przebudowanie części południowej na wzór części północnej i wypełnienie rogów, co zwiększy pojemność stadionu do 90 tys. W rozbudowie stadionu przeszkodami mogą być pobliski Bridgewater Canal oraz linia kolejowa, które ograniczają miejsce wokół stadionu. Na razie nie ma żadnych planów rozbudowy stadionu w najbliższej przyszłości. 

Klubowy Megastore
» Klubowy Megastore

Drugim etapem naszej wycieczki jest muzeum w całości poświęcone naszej ukochanej drużynie. Znajduje się ono w północnym sektorze. Zwiedzanie muzeum Manchesteru United zaczyna od wielkiej sali z trofeami klubu. Znajdują się w niej wszystkie trofea, które klub wywalczył począwszy od 1908 roku aż po ostatni tytuł mistrza Anglii. Idąc dalej można podziwiać najróżniejsze pamiątki związane z "Czerwonymi Diabłami". Jedną z ciekawszych ekspozycji stanowi prezentacja emblematu i koszulek MU począwszy od założenia klubu. Tutaj swoje gabloty mają najważniejsi piłkarze w historii "Red Devils". Kolejnym punktem naszej wycieczki do muzeum jest pomieszczenie upamiętniające tragedię lotniczą która miała miejsce 6 lutego 1958 roku, gdzie zginęło wielu wspaniałych piłkarzy. Ciekawą wystawę stanowi ekspozycja poświęcona sezonowi 1998/1999 w którym to Manchester United zdobył potrójną koronę. Wielbiciele cyberprzestrzeni mogą odbyć wirtualną podróż po Man-U-Net. Jest to ogromna baza danych, gdzie można znaleźć szczegóły o każdym graczu i o dowolnym meczu podczas dowolnego sezonu w wykonaniu Manchesteru United. Używając monitora wrażliwego na dotyk można wywołać swój ulubiony moment z meczu w wykonaniu Man Utd, wejrzeć w statystyki swojego ulubionego piłkarza. Pod trybunami Old Trafford znajduje się także nowoczesna sala kinowa. 

Kolejnym a zarazem ostatnim punktem naszej "wirtualnej wycieczki" jest klubowy Megastore, chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać, że można się w nim zaopatrzyć w klubowe gadżety taki jak klubowe koszulki, kubki, breloczki i tak można by wymieniać w nieskończoność. Powierzchnia klubowego megastore zajmuję 18 tysięcy stóp kwadratowych. Tu kończy się nasza wycieczka, która zapewne była niezwykłym przeżyciem.

 

O klubie

Manchester United Football Club – angielski klub piłkarski i z siedzibą w Manchesterze. Występuje w Premier League, której był jednym z założycieli w 1992 roku.

Zespół powstał w 1878 roku jako Newton HeathLyr Football Club[1]. W 1902, dziesięć lat po dołączeniu do The Football League i sześć lat przed pierwszym mistrzostwem kraju, był blisko bankructwa i zmienił swoją nazwę na obecną. W 1910 roku Manchester United przeniósł się na Old Trafford, na którym do dziś rozgrywa swoje spotkania (jest trzecim pod względem wielkości stadionem piłkarskim w Wielkiej Brytanii). Klub pod wodzą Matta Busby’ego zdobył Puchar Europy w 1968 roku i było to pierwsze zwycięstwo dla Anglii w tych rozgrywkach. Sukces przypadł dziesięć lat po monachijskiej katastrofie lotniczej, w której śmierć poniosło wielu pasażerów, w tym ośmiu zawodników pierwszej drużyny. 6 listopada 1986 roku trenerem zespołu został Alex Ferguson, który podczas swojej 26-letniej pracy sięgnął po najwięcej sukcesów w historii klubu.

Manchester United jest jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich klubów piłkarskich – dwudziestokrotnie zostawałmistrzem Anglii, zdobył także 12 Pucharów Anglii i czterokrotnie triumfował w rozgrywkach o Puchar Ligi. Ponadto jest jedną z najbogatszych i najpopularniejszych drużyn na świecie. Największymi rywalami piłkarzy z Old Trafford są:LiverpoolArsenalManchester City oraz Leeds United. W 1991 roku klub znalazł się na London Stock Exchange, a w maju 2005 został kupiony za prawie 800 milionów funtów przez rodzinę Glazerów.

Manchester United jest marką światową ocenianą przez Forbes na 2,81 miliarda dolarów, co plasuje go na trzecim miejscu wśród klubów piłkarskich, za Realem Madryt i Barceloną[2].

Skład drużyny

Imię i nazwisko Numer Kraj Poprzedni klub Kontrakt do
BRAMKARZE
Victor Valdes * 0 FC Barcelona czerwiec 2016 r.
David de Gea 1 Atlético Madryt czerwiec 2019 r.
Sergio Romero 20 Sampdoria czerwiec 2018 r.
Sam Johnstone 50 Wychowanek MU czerwiec 2017 r.
OBROŃCY
Phil Jones 4 Blackburn Rovers czerwiec 2019 r.
Marcos Rojo 5 Sporting Lizbona czerwiec 2019 r.
Chris Smalling 12 Fulham czerwiec 2019 r.
Daley Blind 17 AFC Ajax czerwiec 2018 r.
Luke Shaw 23 Southampton czerwiec 2018 r.
Guillermo Varela 30 Club Atlético Peñarol czerwiec 2018 r.
Paddy McNair 33 Ballyclare Colts czerwiec 2017 r.
Matteo Darmian 36 Torino czerwiec 2019 r.
Regan Poole 41 Newport County -
Tyler Blackett * 42 Wychowanek MU czerwiec 2017 r.
POMOCNICY
Nick Powell * 0 Crewe Alexandra czerwiec 2016 r.
Memphis Depay 7 PSV Eindhoven czerwiec 2019 r.
Juan Mata 8 Chelsea czerwiec 2018 r.
Adnan Januzaj 11 Anderlecht czerwiec 2018 r.
Michael Carrick 16 Tottenham Hotspur czerwiec 2017 r.
Ashley Young 18 Aston Villa czerwiec 2018 r.
Ander Herrera 21 Athletic Bilbao czerwiec 2018 r.
Antonio Valencia 25 Wigan Athletic czerwiec 2017 r.
Marouane Fellaini 27 Everton czerwiec 2018 r.
Morgan Schneiderlin 28 Southampton czerwiec 2019 r.
Bastian Schweinsteiger 31 Bayern Monachium czerwiec 2018 r.
Jesse Lingard 35 Wychowanek MU czerwiec 2017 r.
Andreas Pereira 44 PSV Eindoven czerwiec 2018 r.
NAPASTNICY
Will Keane 0 Wychowanek MU czerwiec 2016 r.
Anthony Martial 9 AS Monaco czerwiec 2019 r.
Wayne Rooney 10 Everton czerwiec 2019 r.
James Wilson * 19 Wychowanek MU czerwiec 2019 r.
Marcus Rashford 39 Wychowanek MU czerwiec 2020 r.
* - zawodnicy wypożyczeni

Witaj!

To jest startowy artykuł na tej stronie. Jeżeli jesteś właścicielem tej strony, to zaloguj się do panelu administratora Joomla i zmodyfikuj ten artykuł lub dodaj własny.

Korzystając z systemu automatycznej instalacji skryptów w serwisie prv.pl otrzymujesz kompletnie skonfigurowany skrypt Joomla. Nie musisz się martwić o ustawienia, typu konfiguracja baz danych, wybór prefiksu itp – nasz system zrobi to za Ciebie.

Domyślne ustawienia skryptu Joomla zainstalowanego w ramach systemu Prv.pl służą przede wszystkim temu, aby uniknąć “zaśmiecenia” Twojej strony przez spamerskie automaty, oraz temu, aby strona dobrze indeksowała się i pozycjonowała w wyszukiwarkach (m.in. Google). Do dyspozycji otrzymujesz także pakiet gotowych szablonów graficznych, dzięki którym za pomocą zaledwie kilku kliknięć wybierzesz docelowy wygląd swojej strony.

Podsumowując: otrzymujesz gotowe i skonfigurowane narzędzie, a z Twojej strony niezbędny jest tylko wybór szaty graficznej i zamieszczanie treści. Oczywiście, jeżeli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem możesz zmieniać ustawienia skryptu Joomla i nieco bardziej dostosowywać go do swoich potrzeb, ale nie jest to konieczne.

Miłego korzystania życzy
ekipa Prv.pl/Grupy Pino